LAKÓTÉR TÁROLÓ FŰTÉS TTB-E DUO

innovatív elektromos tárolófűtés kompakt méretekkel, változtatható töltési lehetőségekkel és intelligens vezérléssel

A lényeg

A Lucht LHZ "Duo Smart Heater" egy új típusú elektromos tároló fűtés, amely egyesíti a hagyományos statikus hőtároló rendszerek előnyeit a legújabb technológiai fejlődés lehetőségeivel.

A kompakt méretek, a változó töltési lehetőségek és az intelligens vezérlés olyan trend-beállítási koncepciót eredményez, amely optimálisan kihasználhatja a jövőbeli változó villamosenergia-tarifákat, vagy vonzóvá teszi a helyben előállított regeneratív energia fűtésre való felhasználását.

Az Ön inspirációja

Az LUCHT LHZ elektromos helyiségfűtő készülékei többet képesek elvégezni, mint mások:

  • Kényelmet kínál

  • Teremtsen kényelmet,

  • rugalmasan termelje a szoba fűtését,

  • Legyen szobatervező elem és

  • Legyen költségcsökkentő.

Duo-Smart-Heater-Scene2.jpg

Fontos részletek

  • Új kompakt méretekkel rendelkező elektromos tárolófűtés

  • Változó díjak a változó villamosenergia-tarifák használatáért

  • Változtatható töltés a helyben generált regeneratív energia felhasználásáért

  • Intelligens vezérlés intelligens töltéskezeléssel és hőigény-szabályozással

  • Energiatakarékosság az önálló tanulás adaptív indításvezérlésével

  • Innovatív szellőzőrendszer a helyiség gyors felmelegedéséhez

  • Csendes fűtés bosszantó ventilátor zajok nélkül

Termék videó

A lakóterület-tárolónk világosan és érthetően magyarázható 1: 22 perc alatt.

A megtekintéshez kattintson a „Videó indítása” gombra.

 

Mi az éjszakai tároló fűtése és hogyan működik?

Az éjszakai tároló fűtése, más néven éjszakai tároló fűtés, egyfajta elektromos tároló fűtés. Speciális tároló kövekből álló hőtárolója van ebben a kategóriában a legnagyobb tárolási térfogattal, ezért a legtöbb hőt és a leghosszabb ideig képes tárolni. A fűtőelemeket a tároló kövek közé helyezik és felmelegítik. A teljes tárolómag nagyon jó hőszigetelése miatt a hőnek csak egy kis részét adják le felszíni hősugárzás útján. A legnagyobb rész a tárolókövekben marad, és szükség esetén termosztáton keresztül adagolható.

Különböző típusú éjszakai tárolók vannak, amelyek különböznek a hőátadás típusától:

  • Statikus: A hőt hősugárzás és természetes konvekcióval bocsátják ki.

  • Dinamikus: A készülék ventilátorral szabályozza a hőteljesítményt.

  • Statikus és dinamikus kombináció: Mindkét típus kombinálva van, és a statikus kialakítás előnyeit kihasználják, valamint egy ventilátor támogatja.


Korábban az éjszakai tároló fűtőberendezések működése nem volt éppen egyszerű. A felhasználóknak előző nap tudniuk kellett, mennyi hőre lesz szükségük a következő napon. Ha az előre megtervezésnél a tárolótartály betöltését túl alacsonyra választották, akkor nem lenne elegendő hő az egész napra. A digitális vezérlésnek köszönhetően azonban ez ma már nem jelent problémát. A tárolótartály töltése a külső hőmérséklet függvényében automatikusan kiszámítható, itt akár az aktuális időjárás-előrejelzéseket is felhasználhatjuk. További funkciók, például napi és heti programok, adaptív indításvezérlés és a nyitott ablakok észlelése segítik a kezelést rendkívül egyszerűvé.


Az éjszakai tároló fűtés eredete és története

A 20. század közepén fűtésre főleg piszkos és felhasználóbarát szén- és olajos kályhákat használtak. Szénnel a fűtési kiadások nagyon magasak voltak. Először a szenet kellett beszerezni és tárolni. Ha meg akarta fűteni a kályhát, a szenet a pincéből a kályhába kellett húznia, és vele ki kellett égetnie. Ezután a maradék hamut el kellett távolítani. Hasonló volt az olajtűzhelyekkel. A fűtőolajat nagy tartályokban kellett beszerezni és tárolni. A könnyen gyúlékony fűtőolaj kezelése gyakran problémákat okozott. Az éjszakai tárolású fűtés tiszta, biztonságos és olcsó alternatívaként történő bevezetése nagy előrelépés volt, és az 1950-es és 1960-as években gyors elterjedéséhez vezetett, mivel az energiaellátó vállalatok további ösztönzőket hoztak létre az alacsony éjszakai villamosenergia-tarifák révén. Ezt elsősorban azért tették, hogy éjszaka is elegendő alapterhelést biztosítsanak. Ennek eredményeként az erőművek villamosenergia-termelését nem kellett túlságosan leállítani éjszaka, és a biztosított éjszakai villamosenergia-vásárlási kapacitások segítségével állandóbb erőmű-kihasználást és összességében hatékonyabb villamosenergia-termelést lehetett lehetővé tenni.


Az éjszakai tárolás fűtésének jelenlegi tendenciái

Időközben az éjszakai tárolású fűtés elvesztette jelentőségét. A csökkenő támogatások és az 1970-es évek közepétől emelkedő villamosenergia-árak, valamint a környezettudatosság növekedése visszaszorította a fűtés ezen formáját. A nagy károsanyag-kibocsátású szénerőművekben termelt villamos energiát már nem szabad fűtésre pazarolni. Az éjszakai tárolású fűtés azonban 2013 óta reneszánszát éli, és ma már az energiaátmenet opcionális elemének tekintik. A zöld villamos energia növekvő részesedése és a magán PV rendszerek növekvő használata miatt az eszközök mára ökológiailag ésszerű villamosenergia-tároló eszközökké válnak. Néhány villamosenergia-szolgáltató továbbra is kínál éjszakai vagy alacsonyabb tarifákat, kedvezőbb feltételekkel (zöld áram mellett is). A PV rendszerek tulajdonosai viszont örülnek